تبلیغات
تاپ مدیر - مصاحبه با رتبه 4 رشته مدیریت بازرگانی کنکور کارشناسی ارشد 93

مصاحبه با احمدرضا ربانی مورخ رتبه 4  رشته مدیریت بازرگانی


ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
با عرض سلام و تشکر، زبان43.33 ، ریاضی ...


بقیه در ادامه مطلب ...


46.67، تئوری مدیریت 56.67 ، اقتصاد 48.33 ، تحقیق در عملیات 24.44 ، مدیریت مالی 37.78 ، بازاریابی 84.44 . رتبه 4 در گرایش بازرگانی، 13 فناوری اطلاعات، 15 کارآفرینی، 26 دولتی  و 42 صنعتی

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟
مهندسی عمران ، دانشگاه صنعتی خواجه نصیر طوسی ، معدل 15.5 ، در طول مدت مطالعه برای کنکور ارشد شاغل نبودم و درسم هم تمام شده بود.

آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه در موفقیت خود موثر می دانید؟
من با توجه به اینکه تغییر رشته ای بودم و آشنایی با مباحث مدیریت نداشتم برای 4 درس تئوری مدیریت ، اقتصاد ، تحقیق در عملیات و مدیریت مالی کلاس رفتم و در آزمونهای آزمایشی هم شرکت می کردم . در مورد تاثیر کلاس ها باید بگم که برای یک تغییر رشته ای مثل من خیلی سخته که بتونه بعضی دروس مثل مالی و OR رو خودش مطالعه کنه بنابراین نیاز هست که مطالب تدریس بشه و اگر کلاس رو با اشتیاق برید حتما می تونه تاثیر گذار باشه.
آزمون های آزمایشی هم همون طور که همه داوطلبان می دونن هم به مطالعات نظم میده و هم می تونه محک خوبی برای شما در کنار سایر رقبا باشه .
از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
فکر می کنم از اواسط مهر شروع کردم و احساس می کنم واقعا دیر بود و باعث شد حجم مطالب درسی بعضی وقتا مشکل ساز بشه . روزانه فکر می کنم حدود 6 ساعت مطالعه داشتم که این اواخر به 8 ساعت هم رسید
کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
بازاریابی بین الملل دانشگاه تهران
کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
زبان : من برای زبان وقت زیادی نگذاشتم و هرچه بود معلومات قبلی خودم بود . شاید توی 3 4 ماهی که برای کنکور می خواندم یک دور لغات 504 رو مرور کردم که زیاد مفید نبود. اگر از تابستان شروع می کنید حتما روی لغت وقت بگذارید . فکر می کنم تمرین متون تخصصی و گرامری سال های گذشته هم خیلی می تونه مفید باشه .
تئوری مدیریت : به غیر از کلاس ها و جزوه دکتر پرچ که واقعا مفید بود ، من از کتاب تست تئوری مدیریت ایشون و کتاب تئوری مدیریت مدرسان شریف استفاده کردم .من فرصت نکردم کتاب های مرجع رو مطالعه کنم ولی توصیه ام به دوستانی که از تابستون شروع می کنن اینه که حتما این کتاب ها رو مد نظر قرار بدن .
تحقیق در عملیات : فکر می کنم کتاب خانم فدوی بهترین و کم نقص ترین منبع باشه .
ریاضی و آمار : به نظر من کتاب ریاضی عمومی و آمار و احتمال مدرسان شریف کتابهای جامع و خوبی بودند. این کتابا کار بچه های فنی مهندسی رو راه میندازه و به نظرم چون از پایه توضیح داده برای دوستانی که ریاضیشون ضعیف تر هم هست میتونه کمک خوبی باشه
اقتصاد : کلاس و جزوه دکتر تیمور محمدی خیلی خوب بود . توی این درس زدن تست زیاد رو فراموش نکنید .
مدیریت مالی : کتاب  مالی تهرانی و تست های سال های گذشته کنکور می تونه مفید باشه
بازاریابی : کتاب مدیریت بازاریابی کاتلر به علاوه تست های کتاب سه استاد (که از سایت مدیر تهیه کردم ) و تست های کنکور سال های گذشته برای این درس کافی است.
به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
1.یاد خدا رو فراموش نکنید
2.حتما حتما حتما برنامه ریزی هفتگی داشته باشید
3.تا اونجایی که امکان داره هیچ درسی رو کنار نگذارید
4.برای راحتی بیشتر و استرس کمتر از تابستان شروع کنید
5.و در آخر این رو یادتون باشه که سوالات کنکور رو که ببینید حتما تعجب میکنید اما مهم اینه که تمرکزتون رو از دست ندید و بدون استرس به سوالا پاسخ بدید

 

طبقه بندی: کنکور، 
برچسب ها: مدیریت بازرگانی، رتبه 4، احمد رضا ربانی، مدیر موفق،  

تاریخ : سه شنبه 26 اسفند 1393 | 12:27 ب.ظ | نویسنده : سالار قاسم زاده | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • فرازفا